Аліменти — занадто великі. Як зменшити?
13.12.2020

admin

Надійшло питання через форму запиту на сайті:

Я був відсутній довгий час за місцем свого проживання, так як   створив сім’ю в іншому місті. З бувшою дружиною стосунки не підтримував. Коли приїхав до села, від товариша взнав, що бувша дружина  стягнула з мене аліменти на  нашого сина. Я згоден з тим, що  треба платити дитині, але ця сума для мене занадто велика, і я не бажаю  утримувати і свою  бувшу дружину. Що мені робити?

 

По-перше, з вашого питання не зрозуміло,  чи викликали вас до суду.

Але, відповідно до ст. 167 ч.3 ЦПК, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня її надходження, а якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, — протягом п’яти днів з дня отримання судом інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи — боржника.  

Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.

За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ, який оскарженню в апеляційному порядку не підлягає,  проте може бути скасований у  іншому порядку.

Так, відповідно до ст. 170 ЦПК,  ви маєте звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів, якщо вважаєте їх розмір занадто великим.

Звертаю вашу увагу, що зменшити розмір аліментів  буде можливо, якщо суд стягнув їх у частці від заробітку.

Якщо стягнення провадиться в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму,  то це мінімально гарантований розмір аліментів,   і вам  оскаржити чи зменшити його не вдасться.

ПОДЕЛИТЬСЯ