Взыскать алименты с отца ребенка, если его место жительства не известно
09.12.2020

admin

Я давно не живу с мужем. Брак расторгли 5 лет назад. Он уехал на заработки. Деньги на дочку не дает, содержу её сама. Приходится постоянно подрабатывать.

 Подскажите пожалуйста,  могу ли я при таких обстоятельствах подать на бывшего мужа на взыскание алиментов или мне нужно найти, где он живет?

 

Безперечно, ви можете подати позов  до суду про стягнення аліментів з батька дитини,  навіть якщо  ви не знаєте місця його проживання (перебування).

Відповідно до ч.11 ст. 128 ЦПК України, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів.

Зверніть увагу:

« З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи».

Тобто в заяві ви вказуєте останню відому вам адресу  проживання ( перебування) відповідача цього буде достатньо, що суд заяву прийняв до розгляду.

Але, відповідно до  ст. 132 ЦПК України, якщо місце перебування відповідача в справах за позовами про стягнення аліментів або про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, невідоме, суд ухвалою оголошує  його розшук. Розшук проводиться органами Національної поліції України, а витрати на його проведення стягуються з відповідача в дохід держави за рішенням суду.

Справи про стягнення аліментів розглядаються  в спрощеному позовному провадженні, тому  питання,  оголошувати розшук чи ні, суд прийме після детального вивчення вашого позову.

 

 

 Якщо у вас залишились питаня з цього приводу, будь ласка, телефонуйте або зв’яжіться з нами для отримання юридичної консультації.

ПОДЕЛИТЬСЯ